موسیقی چه تاثیری بر روح و جسم انسان دارد؟

موسیقی ابزاری برای بیان زندگی است، و درهمه چیزها باعث ایجاد تفاوت می شود. موسیقی نشانه نظم و هماهنگی جهانی است که با نواختنش نظم جهانی را در روان انسان به وجود می آورد. موسیقی در زندگی همه ما جایگاه ویژه ای دارد که بیشتر افراد علاقمند به گوش دادن موسیقی مورد علاقه شان هستند. ما در هر مواقعی موسیقی متناسب با حالمان را گوش می دهیم تا آرام شویم و احساس خوبی به دست آوریم.

تعدادی از افراد دوست دارند خالق موسیقی باشند و خود موسیقی را خلق کنند و خلق موسیقی شان باعث حال خوب مردم شود. ما در این مطلب به فواید نواختن و یادگیری یک موسیقی که بسیاری از افراد علاقمند به آن هستند و بر سلامت موثر است می پردازیم:

تقویت حافظه

موسیقی در پردازش کلام تاثیر مثبتی دارد. افرادی که موسیقی می نوازند کلمات را بهتر به خاطر می سپارند. نواختن موسیقی، حافظه ی فعال انسان را تقویت می کند. این تقویت حافظه ی فعال به انسان کمک می کند که استدلال کند، یاد بگیرد و کار پیچیده ای انجام دهد.

بهبود مهارت های حرکتی

نواختن موسیقی به هماهنگی دست ها، چشم ها و گوش ها نیازمند است. افرادی که  در سن کم نواختن را شروع می کنند نسبت به افرادی که دیرتر شروع می کنند عملکرد بهتری در انجام یک مهارت حرکتی دارند. این عملکرد بهتر باعث قوی ترشدن ارتباطات عصبی در نواحی حرکتی می شود که به تجسم کردن و انجام حرکات فیزیکی کمک می کند.

بهبود مهارت شنوایی

نوازندگی و یادگرفتن موسیقی نیازمند گوش دادن با دقت صداهاست. نوازنده باید نت اشتباه را تشخیص دهد. توانایی کوک کردن بدون استفاده از دستگاه تیونر، مهارتی است که نوازندگان به آن دست می یابند و این مهارت نیازمند دقت بالایی در شنوایی است.

بهبود توانایی ریاضی

خواندن نت های موسیقی نیازمند شمارش نت ها و ریتم هاست که این امر می تواند به بهبود مهارت های ریاضی کمک کند.

افزایش احساس مسئولیت

نواختن یک موسیقی مسئولیت هایی را با خود به همراه دارد. احساس مسئولیت برای شرکت کردن در تمرین و انجام تمرینات روزانه و حفظ و نگه داری از ساز باعث افزایش حس مسئولیت در افراد می شود .

ایجاد شادی در زندگی

نوازندگی بسیار هیجان انگیز است و علاوه بر هیجانی که به همراه دارد یک حس فوق العاده زیبا خواهد داشت که با یک اجرای فوق العاده زیبا شنوندگان تشویق و تحسین می کنند و این امر باعث غرور می شود. هنگامی که در اجتماعات نوازندگی می کنید و خوشحالی و هیجان را در چهره افراد می بینید که از موسیقی شما لذت میبرد شما هم خوشحال می شوید.

تقویت سلامت روان

طبق تحقیقات انجام شده افرادی که موسیقی می نوازند کمتر دچار اضطراب و افسردگی و خشم می شوند و باعث تنظیم احساسات و تمرکز بیشتر می شود.

نواختن موسیقی به کاهش فشار خون و قوی ترشدن سیستم ایمنی بدن کمک می کند ؛ و می تواند از بیماری های مرتبط با ذهن مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل جلوگیری کند.

تقویت قدرت بدنی

موسیقی به همان اندازه که بر ذهن اثر می گذارد می تواند با تمرین های مداوم نوازندگی، حافظه عضلانی را تقویت کند و بدن را چابک نگه دارد .و قدرت فیزیکی را در قسمت هایی از بدن را افزایش می دهد.

پیشنهاد ما برای دانلود آهنگ های روسی

از مشهورترین خوانندگان روس می توان به الویرا تی، فیلیپ کرکوروف و مارینا ولادیمیروونا دیویاتوا از مطرح ترین خوانندگان روس به شمار می روند. برای دانلود آهنگ های جدید روسی به سایت تاریخ ما مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بگذارید